• wywiad udzielony dla Echa Miasta
  • wywiad udzielony dla Radia Łódź
  • Strona z książki \
  • Artykuł w \
  • Artykuł w \
  • Artykuł
  • Artykuł

Zdjęcie z galerii

21

Księga Gości


michalfub
Fajna strona, nawet cieka...

Anitacask
Ostanio dużo czytam blogó...

Sonia
" WIOSNA W...

Barbara
Uleńko, musiało upłynąć ...

Jadwiga
i love your blog, very ve...

Odwiedzający

Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 19
W sumie: 118861

Tagi

„Dziecko – sto masek” , ciąg dalszy

Już wcześniej pisałam o projekcie Pani Joanny Paluszkiewicz – „Dziecko- sto masek” , w którym miałam przyjemność uczestniczyć.
Zakończeniem tego wspaniałego pomysłu, było wysłanie paczki dla dzieci chorych w Afryce, którymi opiekuje się Pani Barbara Kukulska, redaktorka Wiadomości Polonijnych.
I oto w ostatnim jego wydaniu, znalazła się obszerna informacja o projekcie, wraz ze zdjęciami dzieci z Łodzi, które paczkę wysłały  i zdjęciami dzieci nią obdarowanych.
Sam pomysł zrodził się, kiedy przedszkolaki obejrzały film: " Biedne dzieci z Afryki" i zrozumiały, że rodzina, mama, tata, śliczny pokój, ładne ubranka, to nie taka oczywistość.
Mocno przeżyły ten film, który pokazał, że prawa dzieci są spisane, ale czy wszędzie respektowane?
Z wielkim przejęciem opowiadały rodzicom w domu, o tym co zobaczyły. Wówczas to postanowiły obdarować biedne dzieci z Afryki, ręcznie uszytymi przez rodziców misiami,  koszulkami, piórnikami, kredkami …
Poprosiłyśmy także Panią Barbarę Kukulską o zdjęcia z momentu przekazywania dzieciom tych darów. Uznałyśmy, że będzie to świetna nauka dla maluchów, rozbudzi w nich poczucie empatii i uważności na drugiego człowieka. Może na zawsze zapamiętają, że warto pomagać innym.
Po dwóch miesiącach od wysłania, paczka została odebrana na poczcie w RPA.  Podczas Pikniku Polonijnego w Walkerville, przekazano  prezenty uszczęśliwionym dzieciom.
A może teraz zechcą wymienić się także listami?dzieci afrykańskie (1) dzieci afrykańskie (2)

Książki