• wywiad udzielony dla Echa Miasta
  • wywiad udzielony dla Radia Łódź
  • Strona z książki \
  • Artykuł w \
  • Artykuł w \
  • Artykuł
  • Artykuł

Zdjęcie z galerii

6

Księga Gości


michalfub
Fajna strona, nawet cieka...

Anitacask
Ostanio dużo czytam blogó...

Sonia
" WIOSNA W...

Barbara
Uleńko, musiało upłynąć ...

Jadwiga
i love your blog, very ve...

Odwiedzający

Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 72
W sumie: 98542

Tagi

Łódź moje miasto

Mieszkam w Łodzi, której nie zamieniłabym na żadne inne miasto. Widzę, jak pięknieje i jestem z niej dumna. Może ktoś powiedzieć, że to naiwne, że nie można widzieć samych dobrych stron, nie dostrzegając tych złych. Owszem nie można. Ale to od nas zależy, na co położymy nacisk i czy będziemy wiecznie porównywać się do innych i biadolić, zamiast brać dobry przykład i iść do przodu. Widzę wielu pasjonatów, którzy swoim działaniem chcą pokazać, jak można cieszyć się z tego co mamy. Takim przykładem jest Elżbieta Wojsa, badaczka folkloru miejskiego oraz etnomuzykolog, która od 2002 roku przy TPŁ organizuje konkurs „Łódzkie Skrzydła”.
Od kilku lat piszę teksty  do piosenek, biorących udział w konkursie i widzę ile pracy musi włożyć, aby go zorganizować, jak boryka się z problemami, kiedy chce wydać płytę , bądź śpiewnik z łódzkimi piosenkami.
Jestem zdumiona, że wielu łodzian nie słyszało o konkursie w którym uczestniczy tak wielu uczniów i gdzie słyszy się tak piękne piosenki o mieście. Przecież to wspaniała promocja miasta! No cóż w mediach bardziej nośne są wszelkie sensacje: ktoś kogoś zabił; ktoś coś ukradł; ktoś kogoś zdradził itd. Liczy się oglądalność. A już za moment kolejna edycja konkursu i ubiegłoroczni laureaci zaczynają się przygotowywać. Już dzwoni telefon z prośbą o jakiś nowy, wyjątkowy tekst. A przecież z myślą o konkursie ponad 60wierszy trafiło do szkół w tomiku – ” Z Łodzią Ci do twarzy”.
No cóż , biorę się do pisania kolejnych, bo w Łodzi  tematów przybywa.

Książki