• wywiad udzielony dla Echa Miasta
  • wywiad udzielony dla Radia Łódź
  • Strona z książki \
  • Artykuł w \
  • Artykuł w \
  • Artykuł
  • Artykuł

Zdjęcie z galerii

3

Księga Gości


michalfub
Fajna strona, nawet cieka...

Anitacask
Ostanio dużo czytam blogó...

Sonia
" WIOSNA W...

Barbara
Uleńko, musiało upłynąć ...

Jadwiga
i love your blog, very ve...

Odwiedzający

Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 73
W sumie: 98543

Tagi

Ludzie z pasją

Od kilku lat, kiedy poznałam Włodzimierza Galickiego i miałam okazję słyszeć, jak czyta wiersze, zachwyca mnie sposób w jaki je przekazuje, jak niezwykła jest ich interpretacja.   Sam pisze, że w wierszach jest piękno i dobro, jakie mogą w sobie zawierać i sobą przekazywać.
Pisząc wiersze także staram się przekazywać wartości dla mnie najważniejsze a wśród nich jest miłość do ludzi i poczucie empatii. W miarę swoich możliwości walczę z wulgaryzmem, jaki nas otacza. Piszę i mówię o tym na wszystkich spotkaniach z młodzieżą. Dlatego tacy ludzie z pasją i poczuciem społecznej misji wzbudzają we mnie podziw i ogromny szacunek.
Pan Włodzimierz Galicki od wielu lat organizuje wieczory poezji, jak sam pisze „ku pokrzepieniu serc”, ku budowaniu nadziei, której tak często brakuje. Przygotowywał młodzież do konkursów recytatorskich, tworzy scenariusze poetyckie, grupy teatralne, wieczory literackie.
Był pomysłodawcą, szefem artystycznym i przez sześć lat współorganizatorem spotkań z „Poezją w kamienicy” w klasztorze OO. Dominikanów w Łodzi.
Na osiedlu gdzie mieszka od urodzenia, organizuje dla okolicznych mieszkańców spotkania literackie „ Na Zdrowie” .
A na Politechnice Łódzkiej, gdzie pracuje, stworzył „Przedsionek Literacki”, na który zaprasza nie tylko znanych poetów i pisarzy.
Ostatnio, spotkania literackie ma także poza granicami Łodzi. O Jego planach i realizacjach można przeczytać na stronie, do której jest link : „ Poezja w drodze
Jak pisze, to nowe doświadczenie uświadamia mu, że poza dużymi ośrodkami miejskimi, gdzie ludzie mają ograniczone możliwości kontaktu z kulturą, oprócz tej, którą serwuje telewizja czy Internet,  wyczuwa się zupełnie inną wrażliwość podczas spotkań z poezją.

Książki